PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137747}

Bękarty wojny

Inglourious Basterds
8,0 590 730
ocen
8,0 10 1 590730
8,6 52
oceny krytyków
Bękarty wojny
powrót do forum filmu Bękarty wojny

Wynudziłem się setnie. Daję jedną gwiazdkę za Daniela Brühla, jedną za Christopha Waltza i jedną dla Tila Schweigera. Na Brada Pita i fabułę również rezerwuję jedną gwiazdkę. Rezerwuję również prawo do zmiany zdania kiedy za dwa-trzy lata zobaczę ten obraz raz jeszcze. Na razie jednak po prostu nic nie widzę w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
Sssak

A mnie nudziły prawie wszystkie, które masz w ulubionych, oprócz m.in Old boya. Bękarty są w każdym calu perfekcyjne, wątpię żebym kiedyś trafił na film, który w podobnym stopniu by mi się podobał.

ocenił(a) film na 5
merdevsky

Dijango? Pulp Fiction?

ocenił(a) film na 10
Sssak

Ogólnie bardzo lubię Tarantino.
Reservoir dogs 10
Pulp fiction 10
Django 8
Kill Bill 7,5
Death proof 7
Jackie 7
Ale Bękarty są poza skalą.

ocenił(a) film na 5
merdevsky

Dla mnie poza skalą jest Pulp Fiction. Ten film zmienił definicję kina sensacyjnego. A Bękartów Wojny nie rozumiem. Za jakiś czas spróbuję zobaczyć ten film jeszcze raz.

ocenił(a) film na 10
Sssak

Pulp fiction jest do bólu nowoczesne, za to plus, ale Bękarty są kwintesencją twórczości Tarantino. Znajdziemy w nich to co typowe dla tego reżysera, ale w bardziej subtelnym wydaniu. Rzecz gustu. A poleciłbyś coś okołotarantinowskiego?

ocenił(a) film na 10
merdevsky

Okołotarantinowski to Oldboy jest.

ocenił(a) film na 5
merdevsky

Wiesz co, przychodzi mi do głowy nie wiem czemu francuski film Doberman z 1997. Ale to już chyba wszyscy widzieli.

ocenił(a) film na 10
merdevsky

"Kung-fu szał", Stephen Chow = azjatycki Tarantino, gorąco polecam.

ocenił(a) film na 2
merdevsky

Przestań atakować każdego który napluje na ten film :D

ocenił(a) film na 10
asbaku

Nikogo nie atakuję, dyskutuję. Wracaj do piaskownicy :)

ocenił(a) film na 1
merdevsky

A ja napluję. To komedia i horror. Marny sen o żydowskiej odwadze po prawie 60 latach od zakończenia wojny. Poniżający ten naród w mojej ocenie. Ale cóż, co chcą to mają.

ocenił(a) film na 10
Dal18

Czy to prowokacja? Żydzi pokazani są w tym filmie jako bezmyślne tłuki, a nikt za antyreklamę by nie płacił. Dlatego twoja argumentacja jest zwyczajnie bezsensowna.

ocenił(a) film na 1
merdevsky

Chyba inny film oglądaliśmy. Ta grupa partyzantów to kim jest? Obejrzyj jeszcze raz film i dyskutuj.

ocenił(a) film na 10
Dal18

Oglądałem film 3 razy, dzidzia, ale utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś jedynie marnym prowokatorem. Żydzi są w Bękartach odważni, acz tępi, natomiast Hans Landa niezmiernie inteligentny. Może jeszcze powiesz, że Tarantino propaguje naziolów?

ocenił(a) film na 1
merdevsky

Służyłeś w uszatkowych służbach, że wszędzie prowokację węszysz? Daj sobie na wstrzymanie lub relanium.

ocenił(a) film na 10
Dal18

Dzięki za potwierdzenie.

ocenił(a) film na 5
Dal18

Musisz wziąć pod uwagę że w propagandzie niemieckiej Żydzi pokazywani byli jako naród bez woli walki, pokornie idący na śmierć. Tak więc jeżeli już rozumować w tych kategoriach to warstwa fabularna filmu byłaby reakcją na taki obraz. Próbą odwrócenia traumy wojny i ponownego przejęcia kontroli nad własnym losem. Taką antypropagandą.

ocenił(a) film na 1
Sssak

Nie tylko propagandzie niemieckiej. To był fakt. Żydzi w Polsce przedwojennej byli zwalniani z obowiązku poboru, bo podobnież religia nie pozwala brać im broni do ręki. Film jest próbą manipulacji historią i nachalną propagandą. W czasach teraźniejszych, w swojej ojczyźnie, ziemi obiecanej już mają inne poglądy na temat broni i to co im religia pozwala.

ocenił(a) film na 5
Dal18

Wszystko zależy od definicji jakich używasz. Czy klasyfikacji religijnej czy etnicznej. Przed wojną służyło w Polskiej Armii bardzo wielu Żydów (osób pochodzenia żydowskiego). Co ciekawe Żydzi służyli jako żołnierze we wszystkich znaczących armiach dwóch wojen światowych włącznie z niemiecką. W 1939 roku żołnierze pochodzenia żydowskiego stanowili powyżej 15% żołnierzy walczących w Polskiej Armii. Oficerowie Polscy pochodzenia Żydowskiego zostali zamordowani w Katyniu. Wiedza leży na wyciągnięcie ręki. Wystarczy poszukać. Na przykład tu:
http://www.wykop.pl/ramka/89413/lista-zydow-oficerow-wp-zabitych-przez-zydokomun istyczne-nkwd-w-katyniu/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
_DarkSider_

Ale o co chodzi?

użytkownik usunięty
Sssak

Chyba mu sie nie podoba Twój awatar.

ocenił(a) film na 5

Można nie lubić Żorża Kluneja, ale żeby aż tak?

użytkownik usunięty
Sssak

A tu czasem nie o "Bękartach" jest rozmowa?

użytkownik usunięty
Sssak

LOL! To jest pies! Byłam pewna, że to prosiak! ;DDDDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones