PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160559}

Los utracony

Sorstalanság
7,3 1 083
oceny
7,3 10 1 1083
Los utracony
powrót do forum filmu Los utracony

Film ten skupia się na losie węgierskich Żydów którzy stali się częścią ofiar holocaustu w czasie II wojny światowej. Na początku odniosłem wrażenie, że brakuje mu dramaturgii charakterystycznej dla filmów o podobnej tematyce (oglądając wydawało mi się jakby los węgierskich Żydów w obozach był nieco lżejszy w porównaniu do ich rodaków np. z Polski). Jednak im bardziej zagłębiałem się w ten film tym wyżej wspomniane wrażenie mnie opuszczało. Film ten bardziej skupiał się na jednostce ludzkiej w realiach obozowych (odczuciach, emocjach, tragediach) niż na większej społeczności tego miejsca - na tym moim zdaniem polega jego specyfika, którą na koniec seansu oceniłem pozytywnie. Doskonała gra głównego bohatera. Film wyzwala w oglądającym najrozmaitsze emocje, poprzez ukazanie tragicznej codzienności niemieckich obozów zagłady. Bardzo miło odebrałem polski akcent w tym filmie - polski więzień który jest obecny w tym filmie to bardzo pozytywna postać - mając w pamięci filmy o podobnej tematyce w których Polacy byli ukazywani jako bydlacy i konfidenci (moim zdaniem jednostronnie i niesprawiedliwie) to na prawdę miło było na to patrzeć. Szkoda, że film ten do tej pory nie ukazał się z polskim lektorem. Polecam ten film zwłaszcza miłośnikom historii. Moja ocena to 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones