PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538}

Między piekłem a niebem

What Dreams May Come
7,6 101 305
ocen
7,6 10 1 101305
6,1 12
ocen krytyków
Między piekłem a niebem
powrót do forum filmu Między piekłem a niebem

Nie obchodzą mnie ludzie ,którzy nie rozumieją tego filmu. Mogą umrzeć. Dla mnie osobiście jako dla młodego mężczyzny w którego życiu ten film pojawił się od późnego dziecinstwa do dzis - liczy się jedno. Ta jedyna kobieta której szukam. I znajdę. I niech się wali świat, a psy niewiary szczekają - Między Niebem A Piekłem to podręcznik aby ją znaleźć.
Kochać może byle bęcwał.
Ale kochać tak, aby świat o tym wiedział - mogą nieliczni.
I mogę ja.

ocenił(a) film na 7
Rory_OBrien

A Ty zrozum że jesteś debil!-no musiałem tak...

kieko

Za to cenię internet... krótka riposta, a dostarczająca aż tyle uśmiechu.

ocenił(a) film na 9
kieko

Brawo... dla kieko... klap... klap... klap...
Tak... to ironia...

ocenił(a) film na 6
kieko

Nie no co za Typ nie wierzę haha zgadzam się z Tobą człowieku temu gościu się nieźle poje*bało

ocenił(a) film na 7
Rory_OBrien

Oj z takim podejściem przyzwyczaj się do życia w samotności...i studiuj techniki samogwałtu:)

ocenił(a) film na 10
kotoj

haha jak dobrze jest sie posmiac:) FIlm b dobry

ocenił(a) film na 10
Rory_OBrien

Napisałeś bardzo mądrze Rory_OBrien...Kobieta, którą pokochasz będzie naprawdę szczęśliwa...a opiniami innych nie przejmuj się..niektórzy tak muszą.

ocenił(a) film na 5
masachiko

Nie nazwałabym mądrą opinii kogoś, kto pisze, że ktoś może umrzeć tylko dlatego, że nie rozumie jego ulubionego filmu. Obawiam się, że Rory niewiele poza ideałem kobiety wyciągnął z tego filmu, który był także o życiu i śmierci. Film uwielbiam, wracam do niego ciągle, ale moje zdania co do komentarza podtrzymuję.

ocenił(a) film na 10
rudzielec211

Tak wychodzi moje czytanie na szybko..tego tekstu o tej śmierci nie doczytałam:/ Będę uważniej czytała, niemniej jednak reszta postu napisana jest naprawdę fajnie.

Rory_OBrien

miłość aż po grób!

ocenił(a) film na 8
A_D_J

... powiedział Hitler do Żydów.

ocenił(a) film na 3
Oriflamme

A co masz do zydow? Kochasz Hitlera i avatar sfastyka....:O

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Szybka i cholernie głupia ocena. Widzisz w moim awatarze symbol, którego nawet nie znasz i nie rozumiesz, myślisz, że ma on tylko jedno, jedyne znaczenie, i na podstawie swojej niewiedzy wysuwasz kolejny głupi wniosek, że ktoś ze swastyką NA PEWNO kocha Hitlera.
No i oczywiście typowy brak odczytywania pewnych słów jako cynizm i żart sytuacyjny.

Moja rada - przestań oceniać ludzi, odłącz komputer i zacznij się uczyć, boć głupia i nic Ci o swastyce nie wiadomo. Strzelam z 90% skutecznością, że i o Hitlerze za dużo nie wiesz i swoją pseudo-wiedzę opierasz tylko i wyłącznie na tym, co Ci po łebkach wtłoczono w szkole do głowy.

Shalom.

ocenił(a) film na 3
Oriflamme

Ogarnij sie , bo moze i avatar znaczy cos innego ,ale tak prostym tepym i glupim ludziom jak ja i Twoja babcia ktora tez sie nie wyuczyla bo byla w obozie zaglady i nie korzystala z internetu kojarzy sie z jednym.

Jebnij sie w leb.

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Moja babcia akurat doskonale wie, że swastyka ma zupełnie inne znaczenie, bo wzrastała w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy wiele instytucji państwowych i prywatnych korzystało ze swastyki jako znaku firmowego. Więc z dwu wymienionych przez Ciebie ponoć "głupich i tępych" ludzi, zostajesz tylko Ty.
Poza tym jeśli sądzisz, że wiedzę można zdobyć jedynie z internetu, to szczerzę Ci współczuję. Radzę zapoznać się ze wspaniałą rzeczą, która zwie się "książki".

Typowy zabieg retoryczny, po który sięgają pajace: brak argumentu - sięgnij po wyzwiska.

ocenił(a) film na 3
Oriflamme

Bla bla bla , takie gadanie , ze szczerze mi wspolczujesz , bo tylko z neta mam wiedze itp. Dobra niech ci bedzie ze mam bo szkoda mojej klawy ....Ale do rzeczy.... wiec po co masz taki prowokujacy awatar?

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Prowokujący jest mój awatar tylko dla ignorantów, co się nie znają na niczym (bo aby znać tylko jedno znaczenie swastyki i żadnego innego, to trzeba mieć zerowe pojęcie w dziedzinie sztuki, historii, religii, kultury). Na filmwebie z atakami w kierunku mojego awatara ZAWSZE spotkałem się ze strony idiotów, co nie mieli pojęcia w wyżej wymienionych dziedzinach. Każda inna minimalnie wyedukowana osoba zawsze zwracała im uwagę, że się mylą w swym płytkim osądzie.

Po co mi taki "prowokujący" awatar? Bo akurat interesuje się tym, z czym jest ta swastyka związana i nie mam pomysłu na żaden inny awatar. Równie dobrze mógłbym wstawić zdjęcie Latającego Potwora Spaghetti, to wtedy katolicy atakowaliby mnie za "prowokacyjność i pretensjonalność" mojego awatara. Zawsze znajdzie się grupa niedouczonych dyletantów, którzy wszędzie widzą atak na swoje wartości i swoje przekonania (jeśli takowe mają).

ocenił(a) film na 3
Oriflamme

Kto by sie przyczepil do latajacego potwora spaghetti? Nikt . A ten twoj po pierwsze NIC nie znaczy , a raczej przypomina swastyke ktora trzeba tepic , aby w ogole nie kojarzyla sie z symbolem nazistow .
No , a teraz powiedz cwaniaczku co oznacza twoj avatar?! Bo stawiam milion dolarow ze nic! I zaczniesz wypociny typu " nie wiesz , to sie doucz" itp. Pokaz klase i pokaz ze jest to symbol , flaga , znak ....czegokolwiek no.......

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Jest taka zasada: nie wiesz - nie mów. Zaprzyjaźnij się z nią i zacznij stosować do niej. Choć w Twoim przypadku może oznaczać to całkowite zamilknięcie.
Na wielu forach atakowano FSM-a i atakuje się go nie tylko via internet, ale też w realnym świecie.

Jeśli chcesz tępić swastykę, to zacznij od wymordowania wszystkich dżinistów w Indiach, zniszcz polskie odznaczenia wojskowe z czasów II RP, wymaż z historii kilka formacji wojskowych, co używało swastyki, rzuć w wir zapomnienia też wiele instytucji prywatnych, jak np biblioteki, drukarnie, wydawnictwa, czy fabryki używające tego znaku jako firmowy. Należy też zrównać z ziemią parę polskich kościołów, w których znajdują się swastyki, oraz wiele greckich i rzymskich waz na których ów motyw często się pojawia. Należy zniszczyć WSZYSTKO co ma coś wspólnego ze swastyką, no bo przecież co z tego, że symbol ten ma 10.000 lat (lub może nawet więcej), skoro najważniejsze jest to, co zrobiono pod jego sztandarem raptem 70 lat temu.

Niebieska swastyka jest oznaczeniem lotnictwa fińskiego z lat 1918-1944 i było to najlepsze nie-niemieckie lotnictwo wojskowe świata, a najlepszym jego lotnikiem był bezsprzecznie Ilmari Juutilainen.
Milion dolarów prześlesz na konto, czy mam po nie osobiście przyjechać?

ocenił(a) film na 3
Oriflamme

Dobra, zwracam ci honor.Napisales o Hilerze i zydach w nieodpowiednim czasie z takim avatarem przypominajacym nazistow ,ze jedno mi sie na klawe cislo....
....Przyjedz osobiscie,adres wysle mailem.

użytkownik usunięty
weronikax25

To Ty się na własne życzenie wygłupiłaś, więc zwrot honoru nie będzie mu bynajmniej potrzebny.

Oriflamme

"Prowokujący jest mój awatar tylko dla ignorantów, co się nie znają na niczym (bo aby znać tylko jedno znaczenie swastyki i żadnego innego, to trzeba mieć zerowe pojęcie w dziedzinie sztuki, historii, religii, kultury)"

Z powodu takiego, że nie interesuje się znakami, symoblami, itp. i nie znam więcej swastyk niż 1, jestem głupi tępy i nie douczony ?

ocenił(a) film na 8
wWolfie

Jeżeli ktoś się nie zna to głupim nie jest, tylko niewyedukowanym.
Ale jeżeli się nie zna i pomimo to się wypowiada w temacie, przy czym jedyne co robi to wyzywa od nazistów, to owszem - jest idiotą w moim mniemaniu. Każdy minimalnie wyedukowany człowiek zna różnicę między symbolem, a znakiem i wie, że swastyka należy do tej pierwszej kategorii.

Oriflamme

Ja wiem wiele innych rzeczy, o angielskim, o historii Anglii, USA, dążę w kierunku bycia nauczycielem języka angielskiego. Bardzo interesuję się zespołem "Pink Floyd" wiem o nich wiele ciekawostek, oglądałem wiele filmów dokumentalnych, wiem bardzo dużo o nich, interesuję się motoryzacją, znam wiele zagadnień związanych z tym, historia też mnie ciekawi, ale bardziej starożytność niż późniejsze czasy, lubię słuchać i czytać o przyrodzie i różnych ciekawostkach, fascynuje mnie wszechświat, wiem o nim wiele więcej niż uczą nas w szkołach.

Czy jestem niewyedukowany ? Dlatego że nie rozróżniam symboli od znaków ?

ocenił(a) film na 7
Oriflamme

Przeszkadzają Ci szybkie i głupie ocenianie, tak?
To powiedz mi dlaczego, po jednym zdaniu weroniki stwierdziłeś że nie ma ona podstawowej wiedzy (historia swastyki do niej nie należy), jest głupia i ogólnie tak jakbyś znał jej całe życie?!

ocenił(a) film na 8
kieko

Z racji na to, że nieomal każdy mój znajomy (a raczej wszyscy z nich są oczytani) nie kojarzą swastyki negatywnie, a przynajmniej nie tej jednej. Każdy kto ma jakąś wiedzę z w/w dziedzin, wie o wieloznaczności tego symbolu i jego rozpowszechnieniu w końcu XIX wieku i w czasie XX-lecia międzywojennego.

ocenił(a) film na 7
Oriflamme

Słabo odniosłeś się do mojej wypowiedzi, a raczej powieliłeś swoją poprzednią.

Czy Twoi znajomi, którzy nie znają historii swastyki tez są uważani przez Ciebie za idiotów?

Chyba ciężko idzie Ci przyznawanie racji i przeprosiny, co?

ocenił(a) film na 8
kieko

Nie mówię o całej historii swastyki, bo nie na tym polega rzecz. Sam nie znam całej jej historii, na filmwebie zdarzało mi się spotykać ludzi, których pasją jest semiotyka i wiedzą o wiele więcej ode mnie w tej sprawie. Jednakże interesując się choć trochę sztuką, historią, czy religiami bardzo łatwo trafić na swastykę i odkryć wiele jej znaczeń. W samej historii Polski w wyżej wymienionym przedziale czasowym swastyka się pojawia bardzo często.

Nie toleruje ignorancji, szczególnie takiej, która wyraża się w zarzutach. A przepraszać kogokolwiek za cokolwiek nie mam w zwyczaju.

ocenił(a) film na 7
Oriflamme

To dziwne masz zwyczaje-może być ciężko poradzić sobie w społeczeństwie.

Jak możesz nie tolerować ignorancji będąc ignorantem?!

ocenił(a) film na 8
kieko

Istnieje marginalny ruch w społeczeństwie, zwący się indywidualizmem i anarchizmem. Najczęściej te dwie rzeczy nie robią sobie nic z ustalonego społecznego ładu, umów społecznych i konwenansów, cechuje je często skrajny nonkonformizm.

Ignorantem? A gdzie niby przejawia się moja ignorancja? Skrytykowałem ignoranta pod kątem jego niewiedzy na temat swastyki. Równie dobrze mnie ktoś może nazwać ignorantem, ponieważ nie znam się na sztuce sakralnej w Polsce, a odcisnęła ona wielkie piętno na naszej sztuce i kulturze.
Są rzeczy, o których należy wiedzieć coś konkretnego, choćby w minimalnym stopniu.

ocenił(a) film na 5
Oriflamme

Chłopcze weź się ogarnij. Co z tego, że swastyka jako symbol, funkcjonowała w innym kontekście? Teraz jej używanie jest po prostu zakazane przez prawo, bo jest kojarzone z propagowaniem zbrodniczego systemu. A Twój awatar, to tylko nędzna prowokacja, żeby wdawać się w dyskusję z innymi i utwierdzać się w przekonaniu o własnej "yntelygencji". Widać, że i Ty w życiu wiele książek nie przeczytałeś. Koleżko, może idź leczyć swoje kompleksy gdzie indziej, bo w internecie oszołomów nie brakuje.

ocenił(a) film na 8
Logan

To zakażmy też drukowania swastyki na książkach o tematyce historycznej, oraz na milionowe odszkodowania naciągnijmy muzea wojenne, co mają np flagę ze swastyką w swoich zbiorach i - o zgrozo! - śmią ją wywieszać jako "eksponat", co z ich strony jest tak naprawdę propagowaniem zbrodniczego systemu ; )
Zabrońmy też znaczków z przekreśloną swastyką, bo być może oznacza to sprzeciw, ale jest tam użyty symbol propagujący nazizm. Wszak ktoś może nie wiedzieć co on znaczy, zobaczyć w necie i stać się - TU DUM DUM! - NAZISTĄ! *za oknem widać błyskawicę i słychać złowieszczy grzmot*

No, pośmialiśmy się, a teraz na serio - na tym portalu spotkałem wielu ludzi, którzy znali niebieską swastykę jako lotnictwo fińskie i nawet dorzucili mi kilka innych znaczeń, o których wcześniej nie wiedziałem.
Swastyka nazistowska była czarna, diagonalna, w białym kole na czerwonym tle. Fińska jest niebieska na białym kole. Jeśli jednak uważamy, że obie to formy nazizmu, to uznajmy, że zarówno krzyż zwykły, jak i odwrócony to formy czczenia szatana. Co prawda symbol jest całkowicie odwrócony i znaczy co innego, no ale hej, chrześcijaństwo to tylko ukryty satanizm teistyczny, tudzież satanizm teistyczny to ukryte chrześcijaństwo :P

ocenił(a) film na 5
Oriflamme

Nikt nie zakazuje szerzenia wiedzy na temat ustrojów totalitarnych, dlatego książki i muzea mogą się swobodnie posługiwać tym symbolem. Zakazane jest za to propagowania tych ustrojów poprzez posługiwanie się określonymi symbolami i swastyka do tych symboli należy. Pewnie nie umieściłeś jej po to, żeby propagować jakikolwiek system i wzbudzać niepotrzebną dyskusję na ten temat, a potem pisać, jacy to wszyscy są niedoinformowani. Jest to w moich oczach po prostu marna prowokacja i tyle. To tak jak teraz popularne w internecie stało się obrażanie osób wierzących. Nikt nie chce nawiązać jakiejkolwiek dyskusji tylko każdy chce się pośmiać, prowokować. Niczego takie zachowanie absolutnie nie wnosi, a wprowadza niepotrzebnie napięcie.

ocenił(a) film na 8
Logan

Takie niepotrzebne offtopy zaczynają tylko i wyłącznie osoby szukające zaczepki Twojego pokroju. Na tym forum wiele razy spotkałem osoby, które miały na tyle wiedzy z działu historii, sztuki, czy religii, że nie trzeba było z nimi się kłócić i sami opieprzali osoby Twojego pokroju się do mojego awatara dowalające.

To, że Tobie on przeszkadza, to mnie w ogóle nie obchodzi i dla Ciebie może być to obraźliwe. Dla mnie jest to symbol bohaterów i Twoja czcza gadanina tego nie zmieni.

A osoby wierzące się wyśmiewa, bo głupota tylko na to zasługuje.

ocenił(a) film na 5
Oriflamme

No i widzisz, pokazałeś jaki jesteś światły człowiek, a szacunku nie nauczył Cię nikt. W dodatku należysz do najgroźniejszej grupy ludzi, nie potrafiących czytać. "osoby Twojego pokroju" ... bitch please!

ocenił(a) film na 8
Logan

Szacunku? Do kogoś? Być może fikcyjnej postaci z internetu?

ocenił(a) film na 5
Oriflamme

Ano szacunku do tego, że ktoś może mieć inne przekonania/poglądy niż Ty. Tolerancja jest osiągnięciem naszej cywilizacji, ale w naszym kraju istnieje tylko na papierze.

ocenił(a) film na 8
Logan

Ależ ja tolerancyjny jestem. Ale tolerancja a akceptacja to dwie różne rzeczy. TOLERUJE religię, z racji na pewien elementarny, pozytywny wpływ na historię Europy, oraz na fakt istotności w życiu wielu ludzi, lecz nie AKCEPTUJĘ jej z ideologicznego punktu widzenia, tj. poglądami które głosi i wartościach na jakich się opiera.

Tolerancja poza tym nie zawsze jest dobra. Chociażby wystarczy popatrzeć co wyprawia islam w Europie, czy Cyganie.

Logan

I to jest własnie to co również chciałem napisać....

ocenił(a) film na 7
Oriflamme

No to dwa kciuki w górę dla Ciebie!
Wiesz dlaczego?
Nie!-bo jesteś ignorantem i nie wiesz że w niektórych regionach Azji ten gest oznacza brutalna formę sexu analnego.

ocenił(a) film na 8
kieko

Nie zabierałem głosu w sferze kciuków w górę, lecz gdybym się na ten temat wypowiedział, a nie wiedział o tym fakcie, to bym się ośmieszył. Tak samo jak osoba do której pisałem - skoro nie wie skąd pochodzi swastyka i nie zna jej historii, to jak może w ogóle się wypowiadać o jej symbolizmie?

ocenił(a) film na 5
Rory_OBrien

A mnie nie obchodzisz Ty.

ocenił(a) film na 10
Rory_OBrien

hahah o zgrozo, dostaje na maila powiadomienie ,ze nie obchdoze jakiegos tępaka i mysle " O_O?!"
Zapomniałem o tym poście pisanym juz po takiej ilosci alkoholu, ze to juz nawet zabawne nie bylo.
A tu dyskusja o swastykach i generalnie syf ;D pięknie.
"psy niewiary szczekają" rotfl, poeta ze mnie wyszedł wtedy.
Generalnie zdanie o filmie utrzymuję, bez ozdobników literackich.

ocenił(a) film na 5
Rory_OBrien

No i dlaczego tępaka? Nie mogłeś się powstrzymać, co? Nie interesuje mnie, że byłeś pijany, naćpany czy jakikolwiek. Napisałeś kretyński post więc odpowiedź mogła być tylko jedna. Polskie fora internetowe to cholerne kloaki, gdzie ludzie próbują leczyć swoje kompleksy i Ty do takich, zdaje się, należysz. I dalej podtrzymuję, nie obchodzisz mnie. A film taki sobie. Średniak.

ocenił(a) film na 10
Logan

oczywiscie, ze nie moglem, w koncu to są internety, u mad bro? ;D
moj post to czysta poezja i jestem z niego dumny ;)
naturalnie, ze lecze swoje kompleksy - jeszcze raz- po to są internety. taka jest konwencja, tutaj kazdy ma monopol na prawde.
Rozumiem, ze jestes ostatnim sprawiedliwym, ktory tego nie robi i jestes ponad tym. Sam nie wiem kto jest załosniejszy - ty czy ja.
no hard feelings.

ocenił(a) film na 5
Rory_OBrien

None taken.

ocenił(a) film na 7
Rory_OBrien

Zdecydowanie Ty!
Ale nie martw się, wszystkich razem przebił zagorzały pseudo fan lotnictwa fińskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones