PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867492}

Przeżyć śmierć

Surviving Death
6,0 655
ocen
6,0 10 1 655
Przeżyć śmierć
powrót do forum serialu Przeżyć śmierć

Uwielbiam filmy i książki o zjawiskach paranormalnych. Jestem sceptykiem, ale z wielkim parciem na "i want to believe" i przez całe życie czekam aż pojawi się w nim coś, dzięki czemu uwierzę. Ten dokument robi odwrotną robotę, czyli udowadnia, że zjawiska paranormalne to hochsztaplerka.
Dobrnęłam na razie do końca trzeciego odcinka, czyli za mną dwa o medium. Ci ludzie są tak bardzo nieprzekonujący, że nawet nie wiem, co powiedzieć. Zarówno media, jak i uczestnicy. "Niebezpieczna ektoplazma" której nie można dotykać, głosiki dzieci - duchów, przypinacie medium rzepami do krzesła, zaklejanie drzwi, duch mówiący "chusteczki są w torebce mojego medium". Zrobili w tym materiale wszystko, żeby nawet osoby nastawione niezbyt sceptycznie powiedziały: ejże, no bez jaj.
Mnie się to skojarzyło z profesjonalnymi występami prestidigitatorów. Myślę, że media i ich grupki "wsparcia" korzystają ze świetnej jakości gadżetów, podobnie jak iluzjoniści. Skoro można oszukać tłum ludzi, że znika Statua Wolności, dlaczego nie sprawić, że ktoś chodzi po pokoju, staje przed uczestnikami, dotyka ich w czoło. To nie musi być przecież przypięte rzepami medium, tylko ktoś z grupy. Albo ktoś nowy, wyłażący ze skrytki w szafie, jak przecięta na pół pani w pokazie iluzjonisty.
I jeszcze słowa, które padły pod adresem Hindusa od jego ojca. Były tak sztampowe, przewidywalne, oczywiste, że czuję się zawiedziona brakiem kreatywności tego ducha. Lepiej bym mu napisała kwestię w scenariuszu.
A Wy co myślicie?

ocenił(a) serial na 9
caramilla

Oglądnąłem cały serial i rzeczywiście zgodzę się z Tobą iż te odcinki o medium nie są jakieś specjalne...

Pewnie niektórzy pomyślą za co taka ocena!?

Ano za to że serial przedstawia różne punkty widzenia, a więc są tam osoby wierzące w takie zjawiska jak i jest sporo sceptyków, są również ukazane osoby które próbują dociec gdzie leży prawda. Są podane konkretne przypadki - konkretnych ludzi, daty, miejsca, historie śmierci ludzi z poprzednich wcieleń ( najlepszy odcinek wg mnie). jest Jest też wspomnienie na temat badań nad zjawiskami nadprzyrodzonymi prowadzonymi przez znane osobistości ( m.in. laureaci nagrody nobla).

Wszystko to sprawia że do tej pory nie widziałem lepszego dokumentu na takie tematy - tak obiektywnego a zarazem prawdziwego, dokumentu który nie próbuje nas przekonać do swoich racji lecz zostawia pole do popisu dla nas samych i odwiecznego pytania, wierzyć czy nie wierzyć?

marco36

Rzeczywiście, odcinek o reinkarnacji jest bardzo ciekawy i dość przekonujący. Oczywiście, że to mogą być ustawki badacz-rodzice, nie takie rzeczy naukowcy robili już dla fejmu. Ale ponieważ nie mamy jak tego sprawdzić, to trzeba brać to, co jest. A jest kawał dobrego odcinka ze wspomnieniami z poprzednich wcieleń. Ten odcinek ratuje serię, pierwszy też był jako-taki, ale te o medium i duchach to obraza dla intelektu widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones