Rojst
powrót do forum 3 sezonu

no to po trailerze już wiadomo że umrze co nie, nie jest wymieniana w nazwiskach i chyba widać ją na miejscu pasażera kiedy Różczka krzyczy w rozbitym aucie

zmarnowany wątek moim zdaniem

ocenił(a) serial na 6
marysia_gajewska14

tak,to już było widać po trailerze. W dodatku niektóre recenzje zdradzają,że zarówno Wanda jak i Jass przeżyją osobistą tragedię. Można było się też spodziewać, że połączą Drewiczównę z Zarzyckim. Ale nie spodziewałam się komendanta, myślałam że po ostatnim go udupili-akurat jego żywiołowa postać bardzo mnie cieszy. Zosia nie pojawiła się też na premierze...

marysia_gajewska14

Zosia teraz generalnie mało gra. Skasowała nawet swoje social media i nie promuje się nigdzie jako aktorka od dłuższego czasu. Czasami tylko zagra w jakimś serialu, ale wygląda na to, że wycofała się z pierwszej ligi. Być może dlatego nie wróciła do Rojsta.

Ivelise

Mało gra? Człowieku, gra od cholery. W 2023 roku zagrała w serialach: 'DNA', 'World on Fire', 'Warszawianka' i gościnnie w 'Wartime Portraits. Women', a do tego ma w post produkcji rolę w filmie u córki Agnieszki Holland, także nie snuj bezsensownych teorii. W 'Rojście' w ostatnim odcinku też się gościnnie na chwilę pojawiła.

Tracker

Seriale DNA i World on fire były kręcone już dawno. Nie w 2023. Warszawianka to samo bo pierwotnie była robiona dla HBO które wycofało się z rynku. W końcu przejęło to Showtime, ale serial kręcony był bojdaze w 2020/21 roku. Scena z ostatniego odcinka trzeciego Rojsta to urywek z drugiego sezonu. Gdyby grała to zagrałaby też w scenie wypadku, ale tam musieli sobie jakoś poradzić z jej nieobecnością i nagrali tę scenę jak nagrali. Jej "najnowszy" projekt to tak naprawdę serial wotum nieufności z 2022. A film o którym mówisz to pierwszy film w którym się pojawi od czasu "Zgody" z 2017. Projekt Wartime Portraits to projekt stary jak świat, nagrany w 2020. To ty człowieku nie wiesz co piszesz i jeszcze się unosisz bez powodu.

Ivelise

a to nie było tak, że Zofia Wichłacz nie zagrała w 3 sezonie Rojsta ponieważ zaszła w ciąże ?

Jan_Joi

Nic mi o tym nie wiadomo.

Ivelise

Doskonale wiem co mówię. Seriale DNA i World on Fire mają kilka sezonów, najnowsze wychodziły w 2023 i Wichłacz się w nich pojawiała. Można to sobie bez problemu sprawdzić na imdb. Kolejna rzecz, dla aktora projekt jest nowy wraz z datą jego premiery, a nie w momencie kręcenia bo aktorzy ciągle coś kręcą, więc te filmy/seriale w momencie wyjścia są dla rynku/widzów nowością, analogicznie aktorzy pracują na bieżąco nad nowymi, o których jeszcze nic nie wiadomo. A teraz wejdź sobie na imdb i prześledź jej karierę rok po roku i powiedz mi, czy w którymkolwiek roku miała tak naprawdę wyraźnie więcej projektów niż w 2023? Bo moim zdaniem nie. Ergo, podtrzymuję swój argument, że snujesz bezsensowne teorie, pomijam już ten głupkowaty tekst 'wycofała się z 1 ligi' bo z pierwszej ligi, to można wypaść, a nie się wycofać. W 2023 premierę miało tyle samo albo więcej projektów z jej udziałem co w latach poprzednich, tylko ty najwyraźniej jej karierę oceniasz poprzez pryzmat filmów. Oczywiście nie jest też prawdą, że wspominany film Kasi Adamik będzie jej pierwszym od 2017 bo w 2021 roku miała też dużą rolę w 'W Lesie Dziś nie Zaśnie Nikt 2'. Zdjęcia do 'Warszawianki' wedle Film Polski powstawały w 2022 roku, nie ma znaczenia, że HBO miało to kręcić wcześniej bo nie nakręciło. Premiera była w 2023 roku. Tak samo 'Winter of the Crow' miało zdjęcia w końcówce 2023 roku, a wyjdzie w tym roku. Do tego grała w ubiegłym roku w teatrze jedną z głównych ról, także jest cały czas aktywna zawodowo i gra. W 'Rojście' jej postać od początku była głównie zapchajdziurą, więc nic dziwnego, że w ostatnim sezonie zrezygnowano z kontynuowania wątku, który i tak do niczego nie prowadził bo mieli ważniejsze do zamknięcia. Ujęć z jej udziałem z flashbacków z poprzedniego sezonu wydaje mi się, że było w najnowszym sezonie więcej, ale tylko w ostatnim odcinku de facto pojawia się w napisach końcowych(wcześniej nie), więc myślałem, że scenę tę nagrali na potrzeby trzeciego sezonu, ale nie pamiętam już każdego ujęcia z jej udziałem z drugiego, więc nie będę się kłócił. Natomiast to, że nie było jej w scenie kraksy, nie jest argumentem. Na takie rzeczy wpływ mają również lokacje i harmonogram zdjęć.

Tracker

Ale ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem? Porównaj sobie jej karierę sprzed 4-5 lat do tego co jest teraz. W polskiej pierwszej lidze już dawno się nie obraca bo praktycznie jej nie ma w polskich produkcjach w głównych rolach. Mówisz o serialach zagranicznych których w Polsce nikt nie zna, których się nie promuje. To, że pojawia się w pobocznych rolach w serialach które zostały nakręcone kilka lat wcześniej i dopiero teraz mają premierę to nie jest żaden argument na poparcie tego co mówisz. W lesie dziś nie zaśnie nikt to film telewizyjny z 2020 (!) czyli sprzed 4 lat. Od czasu Zgody nie pojawia się w kinie, a o to mi chodziło czego nie sprecyzowałam. Ostatnia jej duża rola to rola w Wotum nieufności, które też żadnym hitem nie było.
No to źle ci się wydaje, że było więcej flashbacków bo nie było. Chyba oglądałeś serial w klapkach na oczach bo przez wszystkie odcinki pojawia się tylko scena z kraksy gdzie Teresę gra dublerka i dopiero w ostatnim odcinku wrzucili urywek z sezonu drugiego gdzie Wichłacz faktycznie się pojawia. Nie jest obsadzana tak jak wcześniej kiedy jej nazwisko było naprawdę jednym z najgorętszych. Nie jest o niej głośno. Film Kasi Adamik to pierwszy film kinowy od Zgody i taka jest prawda. Dla porównania masz np. Sandrę Drzymalską która faktycznie CAŁY CZAS gra, wciąż pojawiają się nowe doniesienia o tym że została gdzieś obsadzona, wciąż pojawiają się z nią nowe produkcje i ona praktycznie nie schodzi z planu. Kiedyś z Wichłacz było podobnie, ale juz nie jest. Ponadto z tego co wiem rozpoczęła studia na SWPS na kierunku psychologii więc raczej aktorstwo zeszło na dalszy plan.

Ivelise

Zadajesz mi pytanie o czytanie ze zrozumieniem, podczas gdy po raz kolejny pokazujesz, że sama tego nie ogarniasz, więc nic dziwnego, że się nie rozumiemy. Napisałaś, że ogólnie praktycznie nigdzie nie gra, więc udowodniłem ci czarno na białym, że tak nie jest. Teraz w ogóle dyskutujesz chyba sama ze sobą z tą Drzymalską bo ja nie stwierdzałem nigdzie, że Wichłacz jest pierwszoligową aktorką. Napisałem jedynie, że z 'pierwszej ligi, to można najwyżej wypaść, a nie się wycofać' bo takim domysłem rzuciłaś. Gra w zagranicznym serialu dla polskiego aktora jest nobilitacją i rzeczą raczej dość rzadką, więc wszelkie argumenty typu 'nie promowany w Polsce, czy nikt w Polsce nie zna' są nic nie warte. Wichłacz ma zagranicznych agentów, zabiegała o to, więc najwyraźniej miała taki cel i raczej mało ją obchodzi, czy to dla ciebie jest granie pierwszoligowe, czy nie. Chodzi o to, że jest aktywna w zawodzie i gra i to jest jedyny słuszny argument. Snujesz teorie z palca wyssane mimo że tak naprawdę nie wiesz, czy gdzieś gra, czy nie bo dowiesz się tego w odpowiednim czasie. Seriale są równie popularne w Polsce, co filmy, jeśli nie bardziej, więc znowu masz jakieś własne oddloty, a ten Twój argument, że jej ostatnim filmem była 'Zgoda' z 2017 jest nieprawdziwy, co też ci udowodniłem bo zagrała w 2021 roku(kręcono też w 2021) w 'W Lesie Dziś nie Zaśnie Nikt 2' i nie jest to żaden film telewizyjny, więc piszesz brednie. Zaproponowałem zatem żebyś sobie spojrzała na ilość tego gdzie grała i przypominam, że użyłaś zwrotu, że 'mało gra', a nie że gra mniejsze role, czy w mniejszych produkcjach. No więc ja sprawdziłem i nie miała tak naprawdę żadnego roku wyraźnie więcej projektów. Wspominasz 2017 rok i co? Posiłkując się filmem polskim - premierę miały 4 projekty z jej udziałem - 'Zgoda', 'Amok', dwa odcinki drugiego sezonu 'Belfra' i absolutny epizod niemy w 'Pokocie'. Jak już wcześniej napisałem jest pewna powtarzalność w ogólnej ilości projektów każdego roku, więc nie jest tak, że wcześniej to grała nie wiadomo ile, a teraz gra rzadko. Zawsze też miała role większe i mniejsze, praktycznie żaden aktor/aktorka nie gra tylko głównych ról. Chyba za dużo siedzisz na social media albo kampanie reklamowe zostają ci mocno w pamięci bo sprawdziłem sobie teraz dla porównania tą Drzymalską, która jak twierdzisz CAŁY CZAS gdzieś gra i 'praktycznie nie schodzi z planu'. No i oczywiście znowu mijasz się z prawdą. Rok 2022 - Premierę z jej udziałem miały 3 projekty - 'Eo', 'Filip' i 'Iluzja'. Rok 2023 - 3 projekty - 8 odcinków serialu 'Sexify', 3 odcinku serialu 'Bring Back Alice' (niewielka rola z tego co pamiętam) oraz film 'Pan Samochodzik i Templariusze'. No kiepski sobie przykład aktorki dużo pracującej wybrałaś. Nie wiem, czy zaczęła studia i gdzie, nie interesowałem się jej życiem osobistym, ale skoro jeszcze w listopadzie 2023 mogła grać w teatrze, a potem brać udział w zdjęciach do tego filmu Kasi Adamik, to chyba jednak znowu bez sensu snujesz teorie, że coś zeszło na dalszy plan. Jeden aktor lubi grać cały czas, a inny wtedy, kiedy dostanie odpowiednią rolę. Wichłacz nie jest z biednej rodziny, więc ma ten komfort, że za wszelką cenę grać nie musi. Co do ostatniego 'Rojsta', oglądałem uważnie, ale nie robiłem sobie seansu drugiego sezonu bezpośrednio przed, więc to raczej normalne, że nie muszę pamiętać każdego ujęcia z dwójki. Wydaje mi się, że widziałem ujęcie ze zbliżeniem na twarz jej i Yass, które było archiwalne i potem ujęcie jak Yass patrzyła na nią bodajże z samochodu i to ujęcie myślałem, że było nowo nakręcone, ale być może się mylę, nie chce mi się teraz oglądać jeszcze raz 'Rojsta' żeby to potwierdzać lub zaprzeczać. W scenie kraksy wiem, że była dublerka, ale to też jak pisałem wcześniej mogło być spowodowane innymi względami, więc nie przekreślało jej epizodu w innej scenie w tym projekcie.

Tracker

Chyba jesteś jakimś psychofanem Wichłacz skoro tak się burzysz. Albo się w niej zakochałeś. :) Drzymalska nakręciła też Simone Kossak w której gra główną rolę. Niedługo będzie grać Violettę Villas. Teraz premierę będzie mieć Biał odwaga gdzie gra główną postać żeńska. Tak, ona nie schodzi z planu. W przeciwieństwie do Wichłacz. Wyjeżdżasz z tym, że w 2020 zagrała w jakimś netflixowym paździerzu jako argument na obronę? Ty tak na poważnie? Człowieku, ona gra jakieś poboczne rolki, raz na kiedyś w jakichś podrzędnych serialach. Co z tego, że zagraniczne? Daje jej to coś poza doświadczeniem? Nigdzie nie napisałam, że całkowicie odpuściła aktorstwo, a że wycofała się z pierwszej ligi. Przypominam, że ją niegdyś okrzyknięto nadzieja polskiego kina i przyszłością. Gdzie jest teraz? I nie wyjeżdżaj mi tu błagam z tym czym już wyjechałeś bo się w tej chwili ośmieszasz i po raz ęty powtarzam, że w trzecim Rojście nie grała. Nie wiem czy tak ci się ona podoba czy jesteś jej jakimś znajomym, ale przyjmij rzeczywistość na klatę. Nara. Bez odbioru. 

Ivelise

Zabawne bo ja odniosłem wrażenie, że to ty jesteś jakąś psychofanką Wichłacz. Napisałaś o niej per 'Zosia' jakby była jakąś twoją koleżanką albo jakbyś bardzo chciała aby nią była. Wiesz, że usunęła swoje social media, czyli musiałaś ją śledzić na tych socialach. Wiesz, że studia zaczęła, no błagam, wypisz wymaluj portret psychofanki, pewnie nieco zawiedzionej, co autografu nie dała, czy nie odpisała ci gdzie kupiła jakąś sukienkę? :) Mnie Wichłacz jest zupełnie obojętna, wszelkie dane, którymi cię tak brutalnie wyjaśniłem, obnażając twoją niewiedzę i naiwność, są dostępne w minutę w necie. A prostowanie bredni, które piszesz, to nie są argumenty na obronę, tylko stwierdzenie faktów. Piszesz, że ostatni jej film jest z 2017 , więc wyjaśniłem cię, że guzik prawda bo z 2021 roku i tutaj znowu wchodzisz ty z umysłem głupiutkiej panienki i zaczynasz dysputy, że film paździerzowy. No spoko, film beznadziejny, potwierdzam, ale tam zagrała i nie był to film telewizyjny, budżet też miał typowo kinowy. Co do Drzymalskiej to podałem ci ile ma premier na rok i jeżeli dla ciebie to jest 'nie schodzi z planu', to proponuję wrócić do wczesnej podstawówki bo liczenie u ciebie szwankuje. Podobnie jak wiedza o tej branży. Dla Polaka zagrać w serialu dla BBC i to nie jakiś epizodzik, to prestiż, nie tylko doświadczenie. Aktorzy pracują przede wszystkim dla samospełnienia. Pomijam już takie kwestie jak finanse, które za rolę w takim serialu zagranicznym są bardzo dobre, także myślę, że Wichłacz nie narzeka, a że media ją okrzyknęły nową nadzieją polskiego kina, to nie oznacza, że kiedykolwiek była aktorką pierwszoligową. Moim zdaniem nie była, tylko zagrała w kilku pierwszoligowych projektach na bazie ogromnej popularności i zachwytów nad 'Miastem 44'. A to, że gra od kilku lat częściej w serialach niż w filmach, nie świadczy o niczym bo to obecnie to samo. No chyba, że zacznie grać w 'M jak Miłość', czy innym 'Klanie', to wtedy można będzie powiedzieć, że jej kariera się posypała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones