Ennio Morricone

9,0
15 971 ocen muzyki
powrót do forum osoby Ennio Morricone

Mistrz nad Mistrzami w muzyce filmowej w trakcie swojej pożegnalnej trasy koncertowej w jubileusz swoich 90. urodzin odwiedzi po raz ostatni również Polskę. A że musowo trzeba wziąć udział w tym ostatnim wydarzeniu z udziałem Maestro tłumaczyć chyba fanom kina i muzyki filmowej nie trzeba! :-)


Kto będzie zainteresowany temu podsyłam niniejsze info, sprzedaż biletów ruszyła dwa dni temu. Tak jak przed dwoma laty koncert będzie miał miejsce w Tauron Arena w Krakowie, z towarzystwem Susanny Rigacci. No i co najważniejsze, tak jak dwa lata temu usłyszymy Czeską Narodową Orkiestrę Symfoniczną i jej chór.

*****Data: sobota 19 stycznia 2019 godzina 20:00.*****

Bilety można kupować przez portal ebilety, polecony przez oficjalnego fanpejsa Maestro Ennio Morricone -

https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/ennio-morricone/

Info z oficjalnego fanpejsa - https://goo .gl/JMprpC




A zainteresowanym koncertem w hołdzie dla twórczości Johna Williamsa podsyłam linka do tego wątku -
https://filmweb.pl/person/John+Williams-306/discussion/Najbliższe+koncerty+w+hoł dzie+tw&oa cute;rczości+JW-2996539

Bilety wciąż do kupienia.

*****

Kto nie słyszał na żywo Maestro Morricone ten czym prędzej powinien pomyśleć o 19.01.2019 i wykorzystać ostatnią okazję na zobaczenie i usłyszenie Maestro na żywo. To będzie WIELKI WIECZÓR!

hawkeye_tcz

Byłem tam, doprawdy było to niesamowite przeżycie. Od paru lat wybierałem się na koncert Maestra, ale coś mi zawsze wypadało, ale w tym roku powiedziałem sobie, że muszę tam być cokolwiek by się nie działo :)
I mam też pytanie czy ktoś kto był na koncercie zna całą listę utworów z tego koncertu? Przyznam się bez bicia że nie znam całej twórczości Ennio, a było granych tyle nieznanych mi i dobrych kawałków. Bardzo chciałbym znać tytuły, więc jakby jakiś znawca twórczości Mistrza tu napisał byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

WelkopProman

No to super, że się podobało. Też byłem wniebowzięty, koncert Mistrza był arcydziełem :-)

Poniżej to co zapamiętałem (nie zawsze choć często w kolejności koncertowej). Też bym się ucieszył gdyby ktoś dodał coś od siebie gdyby coś się komuś z utworów przypomniało.


- Na start był temat otwierający "Nietykalnych" Briana de Palmy

- Drugi bardzo ładny utwór, niestety nie pamiętam tytułu ale na pewno filmem był "The Red Tent" (zagrano główny temat i kilka innych bo dość długo to trwało z tego co pamiętam)

Parę utworów w losowej kolejności:

- "Tie Me Up, Tie Me Down" z filmu "Zwiąż mnie" - dość długa suita

- "Novecento" z filmu "Wiek XX"

- bardzo długie, początkowo spokojne, potem skoczne "Ostinato Ricercare Per Un'Imagine"

Dalej:

- Suita z filmu "1900: Człowiek legenda"

- "Sostiene Pereira" z filmu "...twierdzi Pereira" (nie wiem już tylko czy to nie było aby w drugiej części)

Westernowa część kończąca pierwszą część koncertu, kolejność zachowana:

- "Man with a harmonica" z "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"

- "The Fortress" z "Dobrego, Złego i Brzydkiego"

- Otwarcie z "Dobrego, Złego i Brzydkiego"

- "Ecstasy of Gold" z "Dobrego, Złego i Brzydkiego" (z wokalizą sopranistki Susanny Rigacci)



Cześć druga koncertu:

- "L'Ultima Diligenza Di Red Rock" z "Nienawistnej ósemki"

- "Aboliçao" ("Abolisson") z "Queimady" (z wokalizą portugalskiej pieśniarki Dulcee Pontes, która jeszcze parę razy śpiewała ale nie pamiętam wszystkich utworów)

- "Casualties of War" z "Ofiar wojny" (chyba było, bo jak oglądam na YouTube to mam wrażenie, że słyszałem ale głowy nie daję)

- "La Classe Operaia Va in Paradiso" z filmu "Klasa robotnicza idzie do raju"

- "Battle of Algier" (nie pamiętam który utwór, ale grane było z 10 minut więc pewnie kilka w formie suity)

- "Gabriel's Oboe" z "Misji"

- "Falls" z "Misji"

- "On Earth as it is in Heaven" z "Misji"

- "Here's to You" z filmu "Sacco i Vanzetti"

- "The Ballad of Sacco And Vanzetti" z filmu "Sacco i Vanzetti"

- "Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto" z filmu "Śledztwo w sprawie obywatela poza wszelkim podejrzeniem"



Trzy bisy na koniec:

- "Cinema Paradiso"
- "Ecstasy of Gold"
- "Abolisson"

Jak coś mi się przypomni to dopiszę, ale chyba wiele więcej z głowy nie wycisnę :-)

Pozdrawiam

hawkeye_tcz

O, są tytuły. Wspaniale, bo koncert był cudowny lecz i ja tytułów tych bym nie podała, mniej znane mi były. Większość we fragmentach nagrała i wrzuciłam na swoje konto Youtube AnnaPhoto, więc może znawcom tytuły się skojarzą.

hawkeye_tcz

Witam,

muzyki z filmu "1900: Człowiek legenda" na pewno nie było na koncercie w Krakowie 19.01.2019 r.

karo2509

Zgadza się, mój błąd. Pisząc o 1900 zawsze mi się nasuwa automatycznie Człowiek legenda, a tu chodziło o po prostu "1900", tytułowanego niekiedy "Novecento" czy "Wiek XX".

hawkeye_tcz

Oto lista utworów z koncertu Maestro Ennio Morricone w Krakowie (i nie tylko).
Pewna osoba na Facebooku podała listę utworów z koncertu Ennio Morricone w Budapeszcie 23.01.2019. Prześledziłam filmiki z koncertu w Krakowie (zamieszczone na stronie Facebook chóru Corul Filarmonicii de Stat Oradea - prawie cały koncert nagrali) i repertuar się idealnie zgadza.
Mam wątpliwości tylko co do jednego filmu "Metti una sera a cena" (Miłośny krąg), czy na pewno muzyka z tego filmu była na koncercie w Krakowie...?

[Set 1:]

1. The Untouchables (from the film The Untouchables)

2. The Dreams Go On (from the film The Red Tent) /wł. La tenda rossa/

3. Others Who Will Follow Us (from the film The Red Tent) /wł. La tenda rossa/

4. Novecento (1900)

5. Tie Me Up Tie Me Down (from the film Atame!) [Main Theme and Urban Night]

6. Metti una sera a cena

7. Ostinato ricercare per un'immagine

8. Nostromo [The Tropical Variation and The Silver of the Mine were omitted although listed in the program] /solistka Susanna Rigacci/

The Modernity of the Myth in Sergio Leone's Cinema

9. The Man with the Harmonica (from the film Once Upon a Time in the West)

10. The Fortress (from the film The Good, the Bad and the Ugly)

11. The Good, the Bad and the Ugly [Main Theme]

12. The Ecstasy of Gold (from the film The Good, the Bad and the Ugly) /solistka Susanna Rigacci/

[Set 2:]

13. Last Stagecoach to Red Rock /L'Ultima Diligenza di Red Rock/ (film The Hateful Eight)

14. La luz prodigiosa (from the film The End of a Mystery) /solistka Dulce Pontes/

15. The Battle of Algiers

16. Sacco e Vanzetti /solistka Dulce Pontes/

17. Investigation of a Citizen Above Suspicion /wł. Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto/

18. Sostiene Pereira /solistka Dulce Pontes/

19. The Working Class Goes to Heaven /wł. La classe operaia va in paradiso/

20. Casualties of War

21. Abolisson (from the film Queimada) /Burn!/

22. Gabriel's Oboe (film The Mission)

23. Falls (film The Mission)

24. On Earth as It Is in Heaven (film The Mission)

BIS 1:
25. Cinema Paradiso: Love Theme

BIS 2:
26. The Ecstasy of Gold

BIS 3:
27. Abolisson (from the film Queimada) /Burn!/



Czy ktoś może pamięta czy kolejność utworu "Ostinato ricercare per un'immagine" oraz "Last Stagecoach to Red Rock" /L'Ultima Diligenza di Red Rock/ z filmu The Hateful Eight, była taka jak podałam na liście ???

karo2509

Tak jak już pisałam powyżej chór Corul Filarmonicii de Stat Oradea na swoim profilu Facebook ma nagrany prawie cały koncert w Krakowie (bez kilki utworów) :)

karo2509

Muzyka otwierająca "Nienawistną ósemkę" na 100% otwierała drugą część koncertu, sam też tak to ująłem w powyższym zestawieniu. Natomiast momentu zagrania utworu "Ostinato ricercare per un'immagine" w pierwszej części koncertu niestety nie pamiętam.

hawkeye_tcz

A nie pamięta Pan czy utwór z filmu "Metti una sera a cena" (Miłośny krąg) był grany na koncercie w Krakowie?

karo2509

Nie kojarzę brzmienia utworu, żeby na 100℅ potwierdzić czy był grany, ale tytuł oryginału jakoś dziwnie mi się kojarzy jakbym go jednak na koncercie widział na telebimie...

hawkeye_tcz

Z filmu The Battle of Algiers był tylko utwór o tym samym tytule (około 2 min 30 sekund).
Z filmu Sacco e Vanzetti był tylko utwór "The Ballad of Sacco And Vanzetti". Utworu "Here's to You" raczej nie zagrano...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones